S4 Hana Muhatap Migrasyon

Subscriber Member Since Sep 2017
Flag(0)
S4/HANA Eyl 27, 2017 09:51 AM 1 Answers
Subscribe

S4 Hana üzerinde muhatap migrasyonu nasıl yapabilirim? Eski ECC sisteminden yeni S4 sistemine migrasyon yapabilir miyiz?

Selamlar Ömer,
Sorunun bir kaç tane cevabı var:
1. Eğer SAP ERP any db/hana, başka bir deyişle SAP_APPL, bileşenli SAP ERP'den S4CORE bileşenli bir S/4HANA'ya mevcut sistemi convert edecekseniz. Bu kısım SUM DMO ile yapılır diye anlatılsa da, aslında senin de sorduğun gibi öncesinde ve sonrasında bir takım hazırlıklar gerekiyor. Senin sorunun cevabı Customer/Vendor Integration (CVI):
Nasıl yapılacağı için çok güzel bir blog var: https://blogs.sap.com/2017/02/22/business-partner-customer-vendor-integration-s4-hana/
2. Yeni kurulum: Bu senaryoda, gerekli Business Partner uyarlamalarını yapıp, ana verileri, LSMW ya da S/4HANA Migration cocpit ile yapabilirsin.
Umarım yeterlidir.
Sarhan.

Merhaba Serhab Bey,
Bilgi için teşekkür ederim. S/4HANA Migration cocpit ile muhatap migrasyonu yapılabilinir mi?

Maalesef bu sürümde mümkün değil, S/4HANA içinde tanımlı muhattapların KNA1 ve LFA1 dosyalarındaki verileri genişletebilirsiniz.

Reply on This
Replying as Submit
2 Subscribers
Submit Answer
Please login to submit answer.

1 Answers
Sort By:
Best Answer
0
Sarhan Polatateş Administrator, bbp_keymaster Eyl 27, 2017 03:47 PM
Flag(0)

Selamlar Ömer,
Sorunun bir kaç tane cevabı var:
1. Eğer SAP ERP any db/hana, başka bir deyişle SAP_APPL, bileşenli SAP ERP’den S4CORE bileşenli bir S/4HANA’ya mevcut sistemi convert edecekseniz. Bu kısım SUM DMO ile yapılır diye anlatılsa da, aslında senin de sorduğun gibi öncesinde ve sonrasında bir takım hazırlıklar gerekiyor. Senin sorunun cevabı Customer/Vendor Integration (CVI):
Nasıl yapılacağı için çok güzel bir blog var: https://blogs.sap.com/2017/02/22/business-partner-customer-vendor-integration-s4-hana/
2. Yeni kurulum: Bu senaryoda, gerekli Business Partner uyarlamalarını yapıp, ana verileri, LSMW ya da S/4HANA Migration cockpit ile yapabilirsin.
Umarım yeterlidir.
Sarhan.

Sign in to Reply
Replying as Submit