1978 yılında İstanbul’da doğan ve hayatının ilk yıllarını California (L.A.)’da geçiren Dr. Kerem Köseoğlu’nun çocukluk yıllarında hobi olarak başladığı programcılık, müzik ve yazarlık konuları; ilerleyen yıllarda profesyonel uğraşıları haline geldi.

Lisans eğitimini Almanca İşletme, yüksek lisansını Almanca Enformatik bölümünde yaptıktan sonra; doktorasını Örgütsel Davranış alanında tamamladı. Dr. Kerem Köseoğlu; 2002 yılından bu yana SAP sektöründe yazılım geliştirmektedir. Çeşitli ülkelerdeki projelerde; programcı, takım lideri, mimar, eğitimci, proje yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda görev almıştır. Takım lideri pozisyonunda bulunduğu bazı projeler, yerel ve uluslararası ödüller kazanmıştır.

Teknik ve psikolojik kitaplarının yanı sıra; bilişim dergilerinde teknik makaleler yayınlamıştır.Almanya’da bulunduğu süre zarfında ele aldığı Design Pattern kavramlarını; SAP Press üzerinden yayınlanan “Design Patterns in ABAP Objects” adlı kitabı sayesinde global SAP camiasıyla paylaşmıştır.Halen ABAP yazılım mimarlığı yapmakta olan Dr. Kerem Köseoğlu, diğer taraftan profesyonel müzik kariyerini de sürdürmektedir. Kişisel Web sitesine https://keremkoseoglu.com/ adresinden erişebilirsiniz.